niedziela, 24 stycznia 2016

Odmładzanie dłoni metodą lipofillingu

Wygląd skóry na dłoniach w szczególny sposób odzwierciedla kondycję organizmu oraz jest punktem odniesienia do określenia wieku. Nierzadko spotykamy osoby, których zwiotczała skóra dłoni zupełnie nie pasuje do odmłodzonej, zrewitalizowanej skóry twarzy. Skóra na dłoniach jest szczególnie narażona na działanie szkodliwych czynników, dlatego zdradza pierwsze oznaki procesów starzenia się.
Skóra na dłoniach u kobiet jest znacznie cieńsza niż u mężczyzn, dlatego to właśnie u pań problem starzenia dłoni zdaje się być bardziej poważny i zaawansowany. Mniejsza grubość skóry równa się zwiększonej podatności na występowanie miejscowych zwiotczeń. Wrażliwa skóra jest narażona na działanie czynników zewnętrznych oraz wielorakiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Szkodliwy wpływ detergentów używanych do prania i sprzątania, gorąca woda, a także zimne powietrze – wszystko może mieć negatywny wpływ na skórę dłoni i przyspieszyć procesy starzenia. Do najbardziej uciążliwych oznak starzenia dłoni można zaliczyć utratę jędrności oraz objętości skóry. Na dłoniach pojawiają się nieestetycznie wyglądające zmarszczki i miejscowe zwiotczenia skóry. Skóra ulega nadmiernemu wysuszeniu oraz zrogowaceniu. Wraz z upływem czasu w organizmie dochodzi do zmian związanych z opadaniem tkanek. W głębszych strukturach skóry powstają zmiany, które prowadzą do utraty znacznej części tkanki tłuszczowej, a w rezultacie – do zmiany kształtu dłoni.
Kobiety często stosują różnego rodzaju środki kosmetyczne, które mają zatrzymać lub zredukować efekty działania procesów starzenia skóry. Metody są jednak skuteczne jedynie w przypadku niezaawansowanych zmian i nie radzą sobie ze zmianami głębokimi.
Metoda lipofillingu znajduje szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. Lipofilling wykorzystuje się podczas zabiegów redukujących zmarszczki, powiększenia ust czy piersi. Zabiegi są skutecznym sposobem na poprawienie owalu twarzy oraz wyeliminowanie nieestetycznie wyglądających cieni pod oczami. Coraz większą popularność zdobywają zabiegi odmładzania dłoni metodą lipofillingu. Na czym polega metoda leczenia?

Zastosowanie metody lipofillingu w zabiegach odmładzania dłoni

Lipofilling jest metodą wypełniania oraz modelowania skóry twarzy oraz całego ciała za pomocą autologicznej tkanki tłuszczowej pacjenta. Tłuszcz wykorzystywany podczas zabiegu można uzyskać z dowolnej okolicy ciała poprzez liposukcję. Najczęściej tkankę tłuszczową pobiera się z okolic ud, brzucha oraz pośladków. Dodatkową zaletą płynącą z zastosowania metody lipofilling jest wymodelowana sylwetka oraz redukcja tkanki tłuszczowej. Zabieg pozwala na osiągnięcie delikatnych, naturalnie wyglądających efektów w postaci redukcji zmarszczek, wygładzonej oraz odmłodzonej skóry dłoni.
Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Za pomocą specjalistycznej tępej igły pobiera się tkankę tłuszczową, która następnie podlega obróbce mechanicznej. Kolejnym etapem zabiegu jest wstrzyknięcie pozyskanego preparatu bezpośrednio w rejony dłoni podlegające modelowaniu. Zastosowanie lipofillingu pozwala na poprawę kształtu dłoni oraz wypełnienie zmarszczek, nawet tych głębokich. Zabieg jest odpowiedzią na potrzeby skóry dotkniętej problemem zaawansowanych procesów starzenia.
Lipofilling jest metodą bardzo dobrze tolerowaną przez organizm pacjenta, gdyż wstrzykiwany preparat zawiera autologiczną tkankę tłuszczową pacjenta. Nie istnieje ryzyko odrzucenia przeszczepu ani wystąpienia reakcji uczuleniowych. Procedura może być łączona z innymi zabiegami medycyny estetycznej, na przykład powiększenia piersi czy ust, nie zapominając o samej liposukcji.
Warunkiem do przeprowadzenia zabiegu odmładzania dłoni metodą lipofillingu jest dobry ogólny stan zdrowia pacjenta. Przeciwskazaniem do wykonania zabiegu może być obniżona krzepliwość krwi, przebyte infekcje oraz niektóre choroby przewlekłe. Lipofilling nie jest odpowiednią metodą dla bardzo szczupłych osób, gdyż ze szczupłego ciała nie można pobrać odpowiedniej ilości tkanki tłuszczowej.
W Polsce za zabieg odmładzania dłoni metodą lipofillingu trzeba zapłacić ok. 2500-3500 zł (dane z Tourmedica.pl). Lipofilling cieszy się coraz większą popularnością zarówno w naszym kraju, jak i poza jego granicami.

3 komentarze:

 1. Przydało by mi się takie odmładzanie reklam :)
  PorcelainDesire

  OdpowiedzUsuń
 2. Mi by się takie odmłodzenie sprzydało bo moje ręce wyglądają strasznie...


  Jeśli masz ochotę to zapraszam :)
  www.imkarolajn.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :* Zawsze odpowiadam na wszystkie komentarze, więc koniecznie wróćcie sprawdzić co Wam odpisałam <3