niedziela, 17 listopada 2013

Akademia Umysłu - Pamięć 1 oraz 2


Dzisiaj zapraszam na recenzję programów Akademia Umysłu Pamięć część 1 oraz 2.
Jest to kolejna ciekawa propozycja na prezent czy to na zbliżające się Mikołajki czy to z okazji urodzin rodzeństwa, znajomych, a nawet rodziców. Oraz świetne rozwiązanie dla osób, które chcą ćwiczyć swoją pamięć - czy to za czasów szkoły, gdy nasz mózg musi pomieścić mnóstwo nowych informacji każdego dnia czy to na starsze lata, gdy zdarza się zapominać co raz więcej rzeczy.

Obie części Pamięci są tak dostosowane, aby mogły je używać osoby w każdym wieku.


Akademia Umysłu to seria nowoczesnych programów komputerowych, które pomagają rozwijać nasze zdolności umysłowe.
Dzisiaj będzie mowa o Pamięci:) Dotychczas ukazały się dwie niezależne edycje tego programu.Zacznę od opakowania. W obu przypadkach płyty CD znajdują się w plastikowych pudełkach oraz tekturowych kartonikach, które w zależności od części mają taką samą grafikę. Standardowo i bezproblemowo:) Jeśli chodzi o grafikę to zdecydowanie bardziej przemawia do mnie ta z okładki drugiej części. To po nią sięgnęłabym w pierwszej kolejności. Jest bardziej czytelna, powiedziałbym nawet, że bardziej elegancka, nowoczesna i ma żywe kolory.Płyta jest potrzebna tylko do instalacji. Następnie programy można uruchamiać bez płytki bezpośrednio z pulpitu, dzięki czemu mamy szybki i łatwy dostęp do ćwiczeń. Zarówno w pierwszej jak i drugiej części z programu może korzystać wiele osób. Każdy może założyć swój profil i obserwować postępy.Do wyboru mamy kilka ćwiczeń gdzie dodatkowo wybieramy poziom (łatwy, średni, trudny). Warto rozpocząć trening od rozgrzewki.W obu przypadkach grafika programu jest czytelna, a sam program bardzo łatwy w obsłudze. Poradzi sobie z nim każda osoba. Jednak to grafika z drugiej części bardziej przypadła mi do gustu. Tak jak i w przypadku opakowania, program ten jest bardziej czytelny, wyrazisty i jakoś bardziej zachęca do pracy:)Wystarczy, że poświęcimy nawet 15 minut dziennie na ćwiczenia naszego umysłu.
Efektów naszej pracy może nie widać "gołym" okiem od razu, ale przecież każdy z nas zdaje sobie sprawę, że regularne ćwiczenia zawsze dają efekty. Co z pewnością jest bardziej widoczne gdy chcemy poprawić naszą sylwetkę. Ale pamiętajmy, żeby dbać również o naszą pamięć. To podstawa do reszty:) Nie do końca da się ocenić efekt, ale ja wiem, że  regularne ćwiczenia z pewnością ułatwiają mi nie tylko zapamiętywanie i niezapominanie o podstawowych rzeczach, ale również sprawiają, że nauka jest łatwiejsza bo jesteśmy w stanie zapamiętać dane informacje szybciej.Od małego lubiłam grać w gry w których trzeba było myśleć oraz przejście do kolejnego poziomu sprawiało trudność. Ćwiczenia z obu części są bardzo ciekawe i wykonuje się je z przyjemnością. Jednak po raz kolejny bardziej podobają mi się te z drugiej części.


Instalacja programów jest bardzo łatwa i szybka, wszystko jest opisane krok po kroku. Po instalacji na pulpicie wyświetla nam się ikonka programu, klikamy i możemy ćwiczyć swoją pamięć.


Po uruchomieniu programów towarzyszy nam miła, relaksująca muzyka, która mi odpowiada jednak jeśli komuś by przeszkadzała zawsze można wyciszyć głos.


Wszystko jest rewelacyjnie opisane. Można przeczytać między innymi instrukcje do gry jak i zobaczyć jej podgląd.


Gdy chcemy zakończyć ćwiczenia naciskamy na krzyżyk i gra się w sekundę wyłącza.
Zdecydowanie polecam Wam opisane dzisiaj programy. Wszystko zależy od tego czy chcemy ćwiczyć swoją pamięć. Je z pewnością tak, dlatego taka forma bardzo przypadła mi do gustu. Te minimum 15 minut to naprawdę niewiele, a możemy zrobić coś dla siebie. Tym bardziej, że ćwiczenia są stworzone tak, że rozwiązuje się je z samą przyjemnością. Wiem, że niewiele z nas ma bodziec by rozpocząć ćwiczenia, może właśnie takie prezent sprawi, że zaczniecie swoją przygodę z Akademią Umysłu. Zatem pomyślcie komu Wy możecie sprawić taki prezent, by mógł się jeszcze bardziej rozwijać. A ja będę pamiętać również o Was. Przecież niebawem Mikołajki:D

Ten jak i inne programy Akademii Umysłu znajdziecie <tutaj> !

7 komentarzy:

 1. Kiedyś chodziłam na kursy pamięciowe, bardzo dobrze je wspominam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwszy raz widzę ten program, ale z chęcią bym go wypróbowała.

  OdpowiedzUsuń
 3. Na pewno fajna zabawa, ale wolę wydać na coś innego. ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. super:
  http://rozaliafashion.blogspot.com/2013/11/boy-london_18.html

  OdpowiedzUsuń
 5. ciekawe - ostatnio tak się zastanawiałam co będzie dobre na rozwijanie pamięci i umysłu - może akurat to by się sprawdziło :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zapraszam do siebie;)
  http://lifearthandmade.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :* Zawsze odpowiadam na wszystkie komentarze, więc koniecznie wróćcie sprawdzić co Wam odpisałam <3