wtorek, 23 grudnia 2014

Aqualyx - usuwanie tkanki tłuszczowej

W moim przypadku regularne ćwiczenia przynoszą szybkie efekty w walce z zbędnymi kilogramami. Jednak niektóre partie ciała są oporne i trzeba na nie poświęcić znacznie więcej pracy. Są i takie z których byśmy się chcieli pozbyć zbędnej tkanki tłuszczową jednak nie bardzo wiemy jak to zrobić. Osoby, które chciałby pozbyć się tego problemu bez uciekania się do inwazyjnych metod, rozważyć powinny zabieg lipolizy z użyciem preparatu Aqualyx.


Lipoliza jest metodą likwidacji nagromadzonej lokalnie tkanki tłuszczowej przy użyciu aplikowanych podskórnie preparatów. Istotą działania preparatu Aqualyx jest całkowite zniszczenie komórki tłuszczowej, czyli proces adipocytolizy. Aqualyx wstrzyknięty w tkankę tłuszczową powoduje rozerwanie komórek tłuszczowych i rozpad trójglicerydów. Produkty rozpadu tłuszczu wydalane są z organizmu za pośrednictwem wątroby i nerek. Jest on efektywniejszą alternatywą dla preparatów bazujących na fosfadylocholinie i jednocześnie pozbawiony ich skutków ubocznych. Aqualyx, produkowany przez włoską firmę Ghimas Sp.A. jest aktualnie jedynym na świecie, zarejestrowanym preparatem do zabiegów iniekcyjnego usuwania tkanki tłuszczowej, a technika intralipoterapii została uznana za najbezpieczniejszą technikę iniekcyjną w redukcji tkanki tłuszczowej. Na polski rynek preparat wprowadzony został w 2010 r.

Tak jak wspominałam modelowanie ciała tą metodą przeznaczona jest dla osób z miejscowym nagromadzeniem tkanki tłuszczowej.
Zabiegowi intralipoterapii poddane mogą zostać m.in. podwójny podbródek i linia żuchwy, ramiona w okolicach tricepsów, brzuch, biodra, fałdy na plecach poniżej żeber, okolice pośladków, wewnętrzna i zewnętrzna strona ud oraz kolan. Pamiętać należy, że nie jest on substytutem kuracji odchudzającej a ma za zadanie jedynie poprawę kształtu określonych partii ciała.

Zabieg trwa około 30 minut i jest wykonywany przez certyfikowanego lekarza.
Preparat Aqualyx aplikowany jest bezpośrednio do tkanki tłuszczowej w wybranych miejscach za pomocą iniekcji (najczęściej dwóch) przy użyciu specjalnie zaprojektowanych igieł. Do roztworu Aqualyx dodawane są leki znieczulające, dzięki czemu procedura jest praktycznie bezbolesna. Bezpośrednio po zabiegu odczuwane może być jedynie lekkie swędzenie, pieczenie oraz wrażliwość poddanego działaniu preparatu miejsca. Dolegliwości te są normalną reakcją organizmu i ustępują samoistnie. Jak po każdej iniekcji możliwe jest pojawienie się krwiaków w miejscu wkłucia igły. Preparat Aqualyx może być stosowany aż do uzyskania fałdu skórno-tłuszczowego o grubości nie mniejszej niż 1- 1,5cm. Ilość zabiegów jest ustalana indywidualnie, ale rzadko przekracza dziesięć. Najczęściej są to 3-4 zabiegi przeprowadzane w odstępie 3-4 tygodni.

Zabiegi intralipoterapii z wykorzystaniem preparatu Aqualyx rozliczane są przeważnie w oparciu o ilość zużytych ampułek preparatu. Jednorazowo można podać do 40 ml preparatu, czyli 5 ampułek po 8ml. Zazwyczaj jednak jest to nie więcej niż 2-3 ampułki a na obszar twarzy i szyi najczęściej wystarcza jedna. Cena za jedną ampułkę to od 150 zł do nawet 500 zł w zależności od kliniki w której jest wykonywany zabieg.

Przyznam szczerze, że zaciekawiła mnie taka forma pozbycia się tkanki tłuszczowej z miejsc, które są oporne na ćwiczenia. Słyszeliście już o Aqualyx? Może korzystaliście z takiego zabiegu?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz :* Zawsze odpowiadam na wszystkie komentarze, więc koniecznie wróćcie sprawdzić co Wam odpisałam <3