poniedziałek, 28 maja 2018

INFLUENCERZE SPRAWDŹ CZY DZIAŁASZ ZGODNIE Z PRAWEM -książki okiem studentki zarządzania-


Jako studentka zarządzania o specjalizacji marketing i komunikacja w biznesie, a także influencerka
o kilkuletnim stażu uwielbiam książki na temat branży internetowej. Nie mogłam więc przejść obojętnie obok pozycji "Prawo dla twórców internetowych" autorki Agnieszki Witkońskiej-Pakulskiej, wydawnictwa Onepress.

Książkę przeczytałam już pewien czas temu, ale teraz kiedy pomału zbliżam się ku końcowi mojej historii z licencjatem nareszcie mam możliwość podzielenia się z Wami jej recenzją.
Według mojej opinii po tytuł ten powinna sięgnąć każda osoba, która rozpoczyna dopiero swoją przygodę z blogiem czy prowadzeniem profili w mediach społecznościowych. Znajdziecie bowiem w niej wiele wskazówek dla początkujących. Ja po ponad siedmiu latach blogowania nie dowiedziałam się raczej nic nowego. Jedynie usystematyzowałam sobie pewne rzeczy. Liczyłam na więcej porad odnośnie zawierania umów, rozliczeń itp.. 

Za to dowiecie się między innymi czym kierować się podczas wyboru nazwy bloga. Czym jest utwór, jak cytować, czym są dane osobowe. Oraz jak podejść do organizacji konkursów. 

Jak dla mnie jest to książka na jeden wieczór (150 stron). 
Tak jak wspomniałam jeśli chcecie założyć bloga czy konto na instagramie i nie ważne czy planujecie na tym zarabiać czy też nie to polecam Wam tę książkę. Również tym osobom, które dopiero są na początku swojej kariery jako influencera. Z pewnością dowiecie się z niej kilku ważnych rzeczy, które ułatwią Wam pracę. Jeśli jednak tak jak ja zajmujecie się tym od lat to nie liczcie raczej na nowe czy zaskakujące informacje.

Kto już jest po lekturze tej pozycji, a kto dopiero planuje? :)6 komentarzy:

  1. Super zdjęcia, fajny jest ten cykl wpisów "książki okiem studentki zarządzania" ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie znam tej książki, ale z tego co napisałaś, warto się nią zainteresować. ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. warto się zainteresować, bo są takie kwestie prawne gdzie każdy by myślał, że bez problemu można a później się okazuje że jednak nie...

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :* Zawsze odpowiadam na wszystkie komentarze, więc koniecznie wróćcie sprawdzić co Wam odpisałam <3