środa, 11 grudnia 2013

Akademia Umysłu - Koncentracja 1 oraz 2


Ostatnio pisałam o programach, które ćwiczą naszą pamięć <tutaj>, a dzisiaj zapraszam na recenzję programów Akademia Umysłu Koncentracja część 1 oraz 2.

Dobrze wiemy, że zarówno pamięć jak i koncentracja idą ze sobą w parze - ponieważ na przykład ciężko nam się czegoś nauczyć i to zapamiętać jeśli kiepsko jest z naszą koncentracją. Dlatego program ten jest idealnym rozwiązanie dla osób, które uczą się lub pracują i nadal chcą się rozwijać.

Akademia Umysłu to seria nowoczesnych programów komputerowych, które pomagają rozwijać nasze zdolności umysłowe.


Obie części Koncentracji są tak dostosowane, aby mogły je używać osoby w każdym wieku.
Dotychczas ukazały się dwie niezależne edycje tego programu.


Większość cech tych dwóch części jest identyczna jak w przypadku programów Pamięć. Więc na temat opakowań, które różnią się tylko grafiką i również podoba mi się bardziej ta drugiej części - nie będę się powtarzać. Podobnie jest z grafiką samego programu.Przypomnę, że płyta jest potrzebna tylko do instalacji. Następnie programy można uruchamiać bez płytki bezpośrednio z pulpitu, dzięki czemu mamy szybki i łatwy dostęp do ćwiczeń.
Z programu może korzystać nieograniczona liczba osób, gdyż każdy może założyć swoje konto, które pozwala kontrolować efekty.Wystarczy, że poświęcimy nawet 15 minut dziennie na ćwiczenia naszego umysłu.
Programy są łatwe w obsłudze, a forma ćwiczenia koncentracji bardzo ciekawa.
Można wybrać poziom trudności, a sam program ocenia nasze postępy oraz dobiera intensywność i trudność ćwiczeń.

Ja staram się korzystać z programów Koncentracja jak najczęściej, nawet dla samego relaksu. Lubie rozwiązywać ćwiczenia, które oferują nam oba programy i przy tym mieć świadomość, że jest to czas spędzony z korzyścią dla mojego rozwoju.

Dużym plusem jest to, że ćwiczymy wtedy kiedy mamy czas. Przede wszystkim w domowym zaciszu. Do tego płacimy rozsądną cenę i sami mamy wpływ na efekty. Myślę, że takie rozwiązanie spodoba się każdej osobie, które zastanawiała się nad podobnymi kursami, które zwykle są drogie i wymagają dużego zaangażowania.


A dla wszystkich rodziców i nauczycieli mam wiadomość, że producent programów z serii Akademia Umysłu przygotował także wersje programów dla szkół i przedszkoli.

Są to specjalne pakiety edukacyjne Akademia Umysłu Junior EDU i Akademia Umysłu Uczeń EDU, więcej informacji na stronie www.akademia-umyslu.edu.pl

To świetny pomysł na ciekawe zajęcia połączone z ćwiczeniem pamięci i koncentracji.
Zatem jeśli dążycie do tego, aby rozwijać swoje umiejętności to naprawdę polecam te programy. Stanowią one również fajną formę spędzania wolnego czasu. Uważam, że świetnie sprawdzą się także jako prezent.

Zapraszam do udziału w KONKURSIE z okazji urodzin mojego bloga w którym macie szanse wygrać między innymi programy tej firmy.Ruszyła promocja świąteczna na wszystkie programy z serii Akademia Umysłu:
RABAT 30% na programy z serii Akademia Umysłu.
To świetna okazja, aby kupić oryginalny i mądry prezent na gwiazdkę, zarówno dla dziecka, jak i osoby dorosłej.

8 komentarzy:

 1. Przydałyby mi się takie ćwiczenia :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Też by mi się takie przydały. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe te programy, tylko czas jeszcze trzeba na nie mieć.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawy programik. Świetna jest ta czerwona czapeczka na literce O w Roksi :)

  OdpowiedzUsuń
 5. cudeńka <3 dla mnie prezent trafiony jak nic :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :* Zawsze odpowiadam na wszystkie komentarze, więc koniecznie wróćcie sprawdzić co Wam odpisałam <3