środa, 16 stycznia 2013

Waga dietetyczna Ken 103
Dzisiaj mam dla odmiany recenzje niekosmetyczną:) Już dobre kilka miesięcy temu otrzymałam do przetestowania wagę kuchenną Ken 103 w ramach współpracy ze sklepem internetowym mmo.pl. Miałam już wystarczająco dużo czasu, aby zapoznać się z jej zaletami bo zdradzę już na początku, że wad nie zauważyłam żadnych:P

W tym samym czasie dostałam również Dietę 3D Chili o której więcej już niebawem:)


Zawsze myślałam o zakupie jakiejś porządnej wagi. Nie koniecznie miała mi ona pomóc w przygotowywaniu posiłków dietetycznych, ale ogólnie miała być przydatna do przyrządzania różnych dań. Kucharka ze mnie najlepsza to nie jest, a praktycznie to żadna, ale to z racji tego, że nie lubię gotować:) Waga w takiej sytuacji to świetna sprawa, bo gdy większość eksperymentów kuchennych opiera się na przepisach to sprawę z odmierzeniem odpowiedniej ilości składników mamy załatwioną. I w tej najważniejszej jak dla tego sprzętu roli waga bardzo dobrze spełnia swoje zadanie.
Pewnie, każda z Was pomyśli teraz, że to nic specjalnego, ale tutaj zalety tego produktu dopiero się zaczynają…
Poza tą przeciętną funkcją jaką jest pomoc przy zwykłym gotowaniu waga świetnie sprawdzi się również u diabetyków, sportowców, u osób przebywających na diecie zalecanej przez lekarza, u osób, które ściśle przestrzegają swojej diety, aby zrzucić zbędne kilogramy lub zamierzających zmienić swój styl żywienia na zdrowszy. 

Nie trzeba już liczyć ręcznie wartości odżywczych każdego spożywanego posiłku. Waga robi to za nas. Wystarczy umieścić dany produkt na wadze i wybrać jego nazwę z pośród 999 dostępnych w bazie. Kolejnym plusem jest dostępność produktów w bazie, ja osobiście nie natrafiłam na żaden, którego by zabrakło.

„Na podstawie specjalnego algorytmu waga oblicza wartość kaloryczną znajdujących się na niej produktów.”


„Oprócz ilości kalorii, bez trudu obliczysz też zawartość tłuszczu, cholesterolu, błonnika, węglowodanów, białka i sodu.”


Przyrządzenie posiłków wymagających specjalnie określonych wartości nie jest już więc uciążliwe i zaoszczędza sporo czasu.


Waga jest niezwykle precyzyjna, dokonuje pomiaru z dokładnością do 1g. Posiada również funkcję tarowania, wbudowany termometr oraz pamięć pomiarów. Wszystkie informacje wyświetlają się na czytelnym wyświetlaczu LCD podświetlanym na niebiesko.„Powierzchnia ważenia wykonana jest z higienicznej 3,5 mm hartowanej stali” – używam wagi już dojść długo i do tej pory nic złego się z nią nie dzieje, powierzchnia nie straciła swojego połysku, ani nie porysowała się.


Świetnym rozwiązaniem jest również to, że waga wyłącza się automatycznie, dzięki czemu gdy się zapomnimy nie musimy inwestować w kolejną baterie.  Bateria wchodzi jedna i wystarcza na bardzo długo (bateria alkaliczna 9V). Dodatkowo mamy wskaźnik niskiego poziomu baterii.

„3 lata gwarancji”

Waga ma bardzo ładny wygląd i świetnie prezentuje się w kuchni. Posiada wysuwaną klawiaturę. Zajmuje bardzo mało miejsca, więc można ją również schować do szafki czy szuflady. A gdy często podróżujemy wagę śmiało możemy zabrać ze sobą.

„Wbudowany czujnik temperatury i czasomierz z alarmem, dzięki któremu zaplanujesz swoje posiłki w porze najlepszego trawienia!”
Dla mnie to jedynie gadżet, ale dla kogoś może okazać się bardzo ważnym sprzętem. Ja jestem bardzo zadowolona z działania wagi oraz wszystkich jej funkcji.


Tak więc, jeśli zastanawiasz się nad zakupem wagi to zdecydowanie polecam ten model.Bardzo dziękuje mmo.pl za nawiązanie współpracy i przysłanie produktu do przetestowania.

5 komentarzy:

  1. taka waga by się przydała i mi :) czekam na recenzje diety:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Oj przydałaby mi się taka waga :) zapraszam do siebie :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Hi, Many of our fans are looking forward to see pictures from excellent bloggers like you on world's 1st eyewear styling community plus.firmoo.com, could we have the honor to see you there?

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :* Zawsze odpowiadam na wszystkie komentarze, więc koniecznie wróćcie sprawdzić co Wam odpisałam <3