sobota, 23 września 2017

CAŁA PRAWDA O DEPILACJI LASEROWEJ W EPILIRA


W marcu tego roku (2017) byłam na ostatnim zabiegu depilacja laserowej w gabinecie Epilira. Był to mój jedenasty zabieg na całe nogi i pachy. Wiele z Was pytało czy jestem zadowolona, a ponieważ minęło już pół roku od mojego ostatniego zabiegu myślę, że to najwyższy czas na podsumowanie.
Poniżej podaję linki do wszystkich wcześniejszych wpisów z tej serii. Możecie zapoznać się z opisem samych zabiegów, wstępnymi odczuciami i efektami, a następnie koniecznie zapraszam do sprawdzenia mojej ostatecznej opinii. 
Przygotujcie sobie cieplutką kawkę lub herbatkę bo dzisiaj przed nami długi post :)


Podsumowując:
30 marzec 2015 - I zabieg na nogi
13 kwiecień 2015 - I zabieg na pachy

8 czerwiec 2015 - II zabieg na nogi i pachy

5 sierpień 2015 - III zabieg na nogi i pachy

29 wrzesień 2015 - IV zabieg na nogi i pachy

27 listopad 2015 - V zabieg na nogi i pachy

8 luty 2016 - VI zabieg na nogi i pachy

19 kwiecień 2016 - VII zabieg na nogi i pachy

4 lipiec 2016 - VIII zabieg na nogi i pachy

21 październik 2016 - IX zabieg na nogi i pachy

28 grudzień 2016 - X zabieg nogi i pachy

3 marzec 2017 - XI zabieg nogi i pachy


Ponieważ na bieżąco informowałam Was o moich odczuciach do nich nie będę już wracać tylko przejdę do podsumowania. Stan na dzisiaj jest taki, że włoski zostały i to w dość dużej ilości. Jak po jedenastu zabiegach kompletnie nie jestem zadowolona z efektów. Choć na początku widziałam różnicę w ilości odrastających włosków to ostatecznie większość z nich i tak powróciła. Włosków jest nieco mniej, ale taki efekt nie był z pewnością warty tylu wizyt. Tym bardziej, że te które zostały odrastają w takim samym tempie jak przed zabiegami i ich wygląd (kolor, grubość) jest praktycznie bez zmian. Włoski odrastały już po kilkunastu dniach od ostatniego zabiegu. Ból odczuwałam dopiero przy ostatnich zabiegach, a niewielkie podrażnienie mijało zawsze po kilku godzinach. 

Pakiet nielimitowanej depilacji obejmuje okres dwóch lat. Najpierw zabiegi są co osiem tygodni, następnie co dziesięć. Ponieważ w międzyczasie okazało się, że jest wymiana głowicy lasera w gabinecie i czekają na jego dostępność jeden z zabiegów przesunął się o kilka tygodni. Przy reszcie zabiegów trzymałam się terminów. I przez to oczekiwanie jeden zabieg mi wypadł i tak w ciągu dwóch lat wyszło mi jedenaście zabiegów. Gdyby nie problemy gabinetu i przekładana wizyta zmieściłabym się w dwunastu zabiegach, jednak tego ostatniego ostatecznie mi nie wykonano gdyż minął termin, a w między czasie zmieniła się Pani, która wykonywała zabiegi. Jak już jesteśmy przy personelu to z pierwszej pani kosmetolog byłam zadowolona. Pani Sylwia była sympatyczna i dobrze czułam się w trakcie wykonywania zabiegów. Jednak dość szybko nastąpiła zmiana i jeden zabieg miałam wykonywany przez inną panią i kolejne przez trzecią nową osobę. Przy takich zabiegach komfort jest bardzo ważny. Uważam, że takie zmiany są jak najbardziej na niekorzyść. Przy czym pani, która wykonywała mi kolejne zabiegi w mojej ocenie nie sprawdza się na tym stanowisku. Źle czułam się podczas tych wizyt. Dodatkowo umówienie się na każdą kolejną wizytę było coraz większym problemem. Około miesiąc przed każdą wizytą miałam zadzwonić w celu ustalenia dokładnego terminu. Nigdy nie udało mi się dodzwonić za pierwszym razem pomimo, że dzwoniłam w godzinach otwarcia gabinetu, a linia była wolna. Próbowałam zarówno na numer we Wrocławiu jak i w Warszawie (ponieważ w tych dwóch miastach znajdują się gabinety Epilira i wizytę we Wrocławiu można umówić również przez gabinet w Warszawie). Po kilku godzinach lub często nawet dniach udawało się nawiązać kontakt najczęściej jednak z gabinetem w Warszawie.

Po jedenastym zabiegu gdy już wiedziałam, że efekty są niezadowalające chciałam umówić się na ocenę efektów i omówienie dalszego postępowania. Próbowałam wielokrotnie skontaktować się z osobą za to odpowiedzialną jednak za każdym razem nie miała ona dla mnie czasu. Kilka razy poinformowała mnie, że się ze mną skontaktuje jednak jak możecie się domyślić do dnia dzisiejszego nikt w tej sprawie ze mną się nie skontaktował. Uważam, że jest to po prostu nieprofesjonalne i świadczy o braku szacunku wobec klienta.

Gabinet był skromny, niezbyt przytulny, ale czysty. Ponieważ zawsze byłam przed czasem (wolę być szybciej niż za późno, zwłaszcza biorąc pod uwagę brak miejsc parkingowych w okolicach tego gabinetu) pierwsza pani kosmetolog zawsze przyjmowała mnie szybciej jeśli nie było innych pacjentów. Nowa pani czekała zawsze do umówionej godziny nawet jeśli była sama w gabinecie.

Dodatkowo chciałbym wspomnieć o promocji, którą znajdziecie na stronie Epilira. Polega ona na tym, że klient otrzymuje przed pierwszą wizytą kod rekomendacyjny, którym może się dzielić z dowolną liczbą znajomych. Znajomy (czyli osoba, której polecimy usługi) podczas płatności podaje kod, którym się z nim podzialiśmy i dzięki nam otrzymuje zniżkę 50 zł na pierwszy pakiet nielimitowanej depilacji. My w tym samym czasie powinniśmy również otrzymać 50 zł za nasze polecenie, które można wykorzystać na usługi w gabinecie lub zostaje nam wypłacone. Na stronie mamy cały czas wgląd do tego ile osób skorzystało z naszego kodu. Jak wskazywały dane na moim profilu z mojego kodu skorzystało kilka osób. Jednak jak się okazało na sam koniec pieniądze mogłam otrzymać tylko za osoby wskazane z imienia i nazwiska o czym wcześniej nie zostałam poinformowana. Ponieważ swój kod podawałam między innymi na blogu dla osób, które chciały skorzystać z zabiegów nie czekając na moją ostateczną opinię - po prostu nie wiedziałam kto dokładnie z niego skorzystał ponieważ był on dostępny dla każdego. Znałam dane tylko dwóch osób i nawet z nimi był problem, aby pieniążki otrzymać. Po kilku telefonach i mailach ostatecznie udało się i otrzymałam pieniążki tylko za dwa polecenia. Więc moim zdaniem zasady i cały proces tej promocji jest niejasny i niedopracowany.

Nie jestem zadowolona z efektów oraz obsługi i ostatecznie nie polecam Wam depilacji laserowej w Epilirze. Nie ukrywajmy jest to bardzo kosztowna usługa i w tym przypadku nie warta swojej ceny. Po konsultacji w innym gabinecie zajmującym się depilacją laserową zostałam uświadomiona, że zabiegi, które miałam wykonywane były robione na bardzo niskich parametrach stąd głównie brak efektów (dokładne parametry miałam zapisane). Ma to również negatywny wpływ na kontynuację mojej przygody z depilacją laserową, gdyż mogę osiągnąć mniejsze efekty niż jakbym miała od początku wykonywane zabiegi na wyższych parametrach. Jednak dzięki temu, że włoski są nadal ciemne mam jeszcze szansę na kontynuację depilacji laserowej. Przez dwa lata musiałam kryć miejsca poddawane zabiegom przed słońcem. Jest to bardzo długo zwłaszcza, że nie miało większego sensu. Gdybym miała wykonane zabiegi na odpowiednich parametrach możliwe, że dużo szybciej mogłabym korzystać ze słońca, a teraz przedłuży się to o kolejny okres. Jestem jednak dobrej myśli i raczej zdecyduję się na kontynuację, ale oczywiście już w innym gabinecie. Będę informować Was na bieżąco i mam nadzieję, że tym razem uda mi się trafić w bardziej profesjonalne i skuteczne miejsce, które będzie godne polecenia.

Jestem ciekawa czy wykonywaliście lub planujecie zabiegi depilacji laserowej. Jeśli macie jakieś doświadczenia, opinie koniecznie dajcie znać w komentarzach.

15 komentarzy:

 1. moja siostra 2 lata temu miała depilację laserową, czasami pojawia się u niej na nogach meszek, to wszystko też chcę sobie kiedyś zrobić serię zabiegów.

  OdpowiedzUsuń
 2. Planowałam taki zabieg ale właśnie obawiam się braku efektu i straty kasy i czasu. Po opisie wnioskuje ze trafiłaś na kiepski salon. Z tegi co się orientuje zabiegi powinny być wykonywane systematycznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że to kwestia trafienia właśnie na odpowiedni gabinet. Mam nadzieję, że zmiana gabinetu załatwi mój problem :)

   Usuń
 3. Ja bardzo chciałam iść na taki zabieg ale nwm czy jest sens wydawać na to kasę jak efekt się nie utrzymuje mój blog

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego co wiem następnie raz do roku trzeba robić zabieg przypominający, więc nie jest to jednorazowy wydatek.

   Usuń
 4. Super, że chciało ci się zrecenzować Epilire. Właśnie mi się ciągle pokazują reklamy pakietu zabiegów na Facebooku i zaczęłam się nawet nad tym zastanawiać.

  OdpowiedzUsuń
 5. Uważam, że została Pani bardzo nieprofesjonalnie potraktowana. O zmianie personelu należy poinformować klienta, zwłaszcza jeżeli od dłuższego czasu chodziła Pani do jednej osoby. Z tego co Pani opisuje, można wyciągnąć wniosek, że zmiany w personelu a także brak możliwości kontaktu świadczyły o problemach firmy z jakimi się zmaga. Myślę, że ten kolejny zabieg, który Pani przepadł nic by nie zmienił. Niestety urządzenie, na którym wykonywany miała Pani zabieg nie spełnia oczekiwań. Zachęcam do wizyty w profesjonalnym, sprawdzonym miejscu i skorzystanie z certyfikowanych urządzeń. Troszkę szkoda straconego czasu i pieniędzy, dlatego uważam, że warto doprowadzić sprawę do końca i usunąć trwale włoski.

  OdpowiedzUsuń
 6. Uważam, że została Pani bardzo nieprofesjonalnie potraktowana. O wszelkich zmianach klient powinien być informowany na bieżąco. Zwłaszcza, że Pani uczęszczała regularnie do wskazanej osoby. Problemy z personelem oraz brak możliwości kontaktu, świadczą niewątpliwie o poważnych problemach firmy. Bardzo mi przykro, że nie osiągneła Pani zamierzonych efektów depilacji. Uważam, że warto doprowadzić sprawę do końca i udać się do profesjonalnego, sprawdzonego miejsca z certyfikowanymi urządzeniami oraz na bieżąco kontrolować postępy. Szkoda Pani poświęconego czasu i pieniędzy.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam to samo kurde już 6 zabiegów na plecy i barki a efekty prawie zerowe. Słyszę moja wina bo mam skórę po trądziku i laser nie może skutecznie działać. Ponadto na plecy barki i ramiona zabiegi mam w tempie 10min.czy to normalny czas??? Jestem w szoku za każdym razem i mam wrażenie że dużo miejsc ominetych i się dopraszam o więcej ale słyszę że wszystko zostało ujęte... Nie wiem co myśleć. Wpakowalem już w to trochę kasy żeby zmieniac miejsce.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja również korzystałam z zabiegów depilacji w salonie epilira..
  Właściwie od pierwszego zabiegu minęło jakieś 4 lata..
  Wykupiłam pakiet na nogi - bo był korzystny cenowo, a Pani wykonująca zabieg oraz informacje znajdujące się na stronie internetowej informowały, że u wiekszości osób wystarczy 6-7 zabiegów.
  Pomyślałam - 11 zabiegów - na pewno pozbędę się włosów.. i były to moje marzenia ;/
  Po 2 latach efekt był widoczny w 50%.. Napisałam reklamację.. Przez kolejny rok miałam wykonywane zabiegi bezpłatnie.. Nie pamiętam ile ich było.. może 4-5? Efekt który jest teraz to jakieś 80% nóg bez włosów.
  Czy mogę polecić epilirę? Średnio ;/ Miałam wrażenie że "idą" na ilość a nie na jakość. I tu nawet nie chodzi o personel obsługujący laser - bo jego podejście w moim odczuciu było profesjonalne (w większości przypadków - bo często zabieg wykonywały mi różne osoby), ale o sprzęt.. Laser Light Sheer duet - SUPER.. tylko szkoda że tak bardzo wyeksplatowany i parametry ustawiane na te najsłabsze...
  Polecam depilacje laserową, lecz nie ten salon.
  Wolałabym zapłacić więcej a nie mieć problemu z włosami na nogach i z "bujaniem się" przez ponad 3 lata z chodzeniem na depilacje której efekt był "średni", bo nadal muszę korzystać z tradycyjnej depilacji czyli golenia nóg maszynką :(

  OdpowiedzUsuń
 9. Droga Roksano (i szanowny Panie Marcinie) ja również padłem ofiarą "profesjonalistów z Epiliry". Bardzo dziękuję za opisanie tej historii na blogu. W mim wypadku ciąg zdarzeń wyglądał tak samo - ciągłe zmiany kosmetologów wykonujących zabiegi (przeszedłem przez trzy "specjalistki" w cyklu czterech zabiegów), a umówienie na kolejne wizyty w Warszawie stawało się coraz trudniejsze. Swoje cztery zabiegi wykonywałem regularnie (odstęp 8 tygodni) aż do chwili gdy terminowość zakłóciły inne kłopoty zdrowotne. W tym czasie nie mogłem wykonać 5 zabiegu i gdzieś w 11-12 tygodniu wcześniej depilowane części ciała zaczęły jak szalone zarastać włosami. Przezornie udałem się do dermatologa, który był zszokowany "skutecznością" owych zabiegów i podkreślił, że już po 3 zabiegach powinienem praktycznie nie mieć włosów. Do osiągnięcia ostatecznego efektu potrzeba maksymalnie 5-6 zabiegów na danej partii ciała ( a czasem mniej, jeśli - tak jak ja- ma się bardzo jasną karnację). Jak podkreślała tu Pani Aleksandra z kliniki Cosmetologia, ta firma oszukuje i stosuje niskie parametry lub zwyczajnie jakiś "lipny" laser. Uciekajcie i nie korzystajcie z jej usług. Jeśli macie wątpliwości to w cyklu wykonywanych zabiegów udajcie się do dermatologa. Tyle z mojej strony.

  OdpowiedzUsuń
 10. Witam, szukam od dłuższego czasu i nie mogę się zdecydować który gabinet w Warszawie wybrać(czasem ze wzgledu na cenę, a czasem na takie właśnie ukryte oszustwa). Mój niepokój wzrasta po tym, że sam salon Epilira ma okolo 50 ocen na google i 5 gwiazdek opinii. Czy ktokolwiek tutaj może polecić skuteczne i rozsądne cenowo miejsce w Warszawie do depilacji laserowej bikini ?

  OdpowiedzUsuń
 11. Mnie również epilira w Warszawie "olała". Miałem pakiet open na 2 lata. Pani kosmetolog, która przez ten czas się mną zajmowała widząc brak efektów w depilacji po 2 latach, poczuwała się do tego, by depilację kontynuować. Niestety ta pani została przesunięta do innych zadań. Kolejna pani sprawdziła efekty depilacji, stwierdziła, że potrzebne są kolejne zabiegi i, że umówi się ze mną po depilacji z kierownictwem i niestety to był ostatni kontakt z ta firmą. Od półtora roku nie reagują na moje telefony, SMSy i maile.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :* Zawsze odpowiadam na wszystkie komentarze, więc koniecznie wróćcie sprawdzić co Wam odpisałam <3